Nieuws

Vier de lente met asperges
Wij hebben ze! De verse, bekroonde asperges van Walter Gubbels uit Helvoirt. Deze seizoensgroenten kunnen natuurlijk niet ontbreken nu ze volop vers verkrijgbaar zijn van de koude grond. Wij gebruiken zijn topasperges in onze gebonden, romige soep.
Gebroeders Gubbels
Walter en Ton Gubbels hebben sinds 2000 de aspergekwekerij van hun vader overgenomen. Het bedrijf aan huis is gevestigd in Helvoirt. Walter en Ton vertegenwoordigen dit bedrijf als derde generatie. De kwekerij bestaat dus al ruim 100 jaar en dat zorgt voor veel ervaring. Gubbels is dan ook meerdere keren in de prijzen gevallen. Ze hebben de beste asperges van Brabant. Aspergesoep
Wij maken er een fantastische aspergesoep mee. Bijzonder vanwege de unieke samenwerking in restverwerking en daarnaast vanwege de extreem lage foodmiles. En dan hebben we het natuurlijk nog niet eens over de smaak gehad.Walter Gubbels vertelt het in onderstaand filmpje:
Altijd vers
De asperges van Gubbels gaan na het schillen gegarandeerd dezelfde dag nog bij ons in de pan. Dit is mogelijk doordat ze al gesneden worden bij Gubbels zelf. Hier hebben zij een speciale schilmachine voor.De aspergevelden liggen hier ongeveer zes kilometer vandaan. Zo houden wij dus niet alleen onze foodmiles laag maar vooral ook de kwaliteit van de ingrediënten hoog. Want de asperges zijn hierdoor supervers!
Varieer
Met asperges kan je volop variëren. Gebruik je creativiteit! Onze Hans en René hebben al flink hun best gedaan. Hun verrassende recepten vind je hieronder:• Proeverij van Brabantse asperges
• Huzarensalade à la flamande
• Rollade van asperges
NIEUW van Henri: Chili sin carne
… Met gehackt van de Vegetarische Slager! Inmiddels is het grootste deel van de Nederlandse bevolking flexitariër. Dat betekent dat je gasten ook steeds vaker kiezen voor vegetarisch. Zet bijvoorbeeld Henri’s nieuwe Chili sin (sin=zonder) Carne op uw kaart. Gemaakt met Gehackt van De Vegetarische Slager. Het resultaat van deze samenwerking is zó lekker, dat je het verschil tussen ‘con’ en ‘sin’ niet eens proeft!
Doe mee en win een wildpakket met de hertenstoof!
Het wildseizoen is van start! Henri introduceert de Hertenstoof: Hertenvlees langzaam gegaard in La Trappe Dubbel abdijbier, met wilde paddenstoelen, kastanjechampignons en cranberries. Dit gerecht is niet alleen origineel, maar vooral héél erg lekker. Doe mee met de prijsvraag en win niet alleen de hertenstoof, maar ook nog eens de klassieke hazenpeper en wildsoep van Henri.
Stoppen Ik Kies Bewust Vinkje
Per 18 oktober 2016 heeft de overheid besloten te stoppen met het Ik Kies Bewust Vinkje. We begrijpen dit besluit en de redenen daartoe. Onze verpakkingen zijn vooralsnog wel voorzien van het vinkje: we vinden het namelijk niet duurzaam om deze direct weg te gooien. De overheid geeft fabrikanten een jaar de tijd verpakkingen aan te passen. Daarnaast wordt er een app ontwikkeld door het voedingscentrum, die de consument moet gaan helpen een gezonde keuze te maken. Wij zullen deze ontwikkeling met interesse volgen.
In de tussentijd blijven wij natuurlijk zelf ook altijd goed kijken naar zout, suiker, vetten en calorieën, want onafhankelijk van wat de overheid bepaalt, vinden wij het belangrijk dat onze gerechten gezond en voedzaam zijn.
Nieuw! Groentecurry
In de herfst vernieuwen we traditiegetrouw onze menukaart. En daarop komt een Indiase groentecurry. Een lekkere, lichtpittige Indiase curry, helemaal vegetarisch. Wat kan je ermee in de professionele keuken? We zetten wat ideeën voor je op een rij.
Beter Leven soepen
Henri is altijd bezig recepten beter te maken. Cleaner, dus zonder dingen die je zelf ook niet in je keukenkastje hebt staan. Of beter voor het milieu - of het dier. Zo hebben we een aantal van onze soepen aangepast.
De zoektocht naar het perfecte soepballetje heeft ons nu een tomaten- enn groentesoep opgeleverd die een Beter Leven ster draagt. De vissoep maken we met MSC vis en een groot aantal soepen zijn verbeterd op smaak.